Grammar Skills: Öğrencinin öğrenmesi gereken ana gramer konularını yerli yerinde ve amacına uygun kullanıldığı alıştırmalarla doğru bir şekilde öğrenmesini pekiştiren çalışma kitabı serisidir. Öğrenilen gramer konularını havada kalmadan, soyut halinden sıyırıp somut birhale sokularak güncel konularla bezenmiş alıştırmalarla öğrenci öğrendiği şeyleri hafızasına yerleştirmektedir. Böylece , yaşayarak öğrendiği için unutması da zor olacaktır.Bütün bu vesilelerle ayrıca kelime haznesi de zenginleştirilmektedir. İlköğretim dördüncü sınıf larda  ve  beşinci sınıf larda kullanılabilecek bir seridir. Öğretmenlerimizin bazı bölümleri ağır bulabilme ihtimali vardır ama böyle görülen kısımlar tamamen recognition ( şimdilik sadece öylesine verilip ileride daha derinleştirip gerçek ortamı verme) olarak verilmiştir. Öğretmenlerimiz sadece kitabın alıştırmalarına yoğunlaşırlar ise çok da fazla kaybolmayacaklardır. Bu durum özellikle ilk kitap için dahada gereklidir. Sonraki kitaplar öğrencinin bilgi seviyesi zenginleşebildiği için çocuk da rahat anlayabilecektir.
Örneğin grammar skills 1 sayfa 12 de simple past  tense verilen bir öykü vardır. Amaç bu öyküyü vermek değil sadece basit bir şekilde öğrencinin anlamasını sağlamak, a / an / the yı
Pekiştirmektir.

Grammar skills 1 : 1 Hamur
  87 Sayfa
Grammar skills 1 : 1 Hamur  84 Sayfa
Grammar skills 3 : 1 Hamur  96 Sayfa
Grammar skills 4 : 1 Hamur  98 Sayfa
Everyday Survival English Kitabı ilgili resimlerle zenginleştirilmiş hatta resimlerleyola çıkılıp anlatım yapılmış bir kitaptır. Verilen konular ise yabancı dil öğrenen birinin günlük yaşamı içinde karşılaşa bileceği durumları ele almaktadır . Bu nedenle kendi ihtiyaçlarına yönelik olması o yapıları daha rahat ve çok kulanabileceğini gösterir. Bu da öğrenmesini daha da kolaylaştırır. Resimlerde konuşmalarla nasıl karşılıklı konuşuluru vermekte ayrıca resimlerin altında ise durum nasıl anlatılabiliri göstermek için basit birer cümle ile vermektedir.
Everyday Survival English AB+VCD : 1 Hamur 4 Renk 80 Sayfa

Everyday Survival English Activity Book
Asıl kitapta geçen sözcüklerin pekiştirmesini sağlayan bir çalışma kitabıdır. Çeşitli sözcük
oyunları ile zenginleştirilmiş olduğundan çözerken de eğlenecek ve pekiştirecektir.
Everyday survival English AB : 1 Hamur 4 Renk 40 Sayfa

Viva  English A video course for survival English +vcd
Tamamen güncel konuların işlendiği video çalışmalarını pekiştirici bir çalışma kitabıdır. Ünitelerle pekiştirilmek istenilen konular bu kitapta alıştırmalar şeklinde öğrencinin karşısına çıkmaktadır. Gördüklerini yaşayarak öğrendiklerini gözden geçirme şansının verildiği bir kitaptır. Çeşitli kültür ve yaşam farklılıklarından haberdar eden bir kaynaktır.

Viva English + VCD : 1 Hamur 4 Renk 160 Sayfa

Very Easy Reading : Şiir vari minicik resimli öyküleri ve onunla ilgili son derece zevkli alıştırmalarla süslü çok şirin bir alıştırma okuma kitabıdır. Öyküler şiir vari olduğu için öğrencinin ezberlemesi kolaydır. Alıştırmaları ise sadece anlayıp anlamadığını görme amaçlıdır.Çeşitli gramer anlatımlarına girip öğrencinin kolay bulmasını engellemektedir. Ayrıca küçük yaşlarda bir öykünün nasıl ele alınabileceğini öğretmektedir. Dolayısıyla  kelime bilgisinede katkısı çoktur.İlköğretim ilk kademe 4-5 için uygundur.
Very Easy Reading 1 : 1 Hamur 4 Renk 64 Sayfa
Very Easy Reading 2 : 1 Hamur 4 Renk 64 Sayfa

Real Easy Reading : Gerçek yaşamda karşı karşıya olduğumuz pek çok somut durum ve bazı bilimsel konularla öğrenciyi bilgilendirmektedir.Öğrendiği her şey gerçek olduğundan hayat bağı daha da çok kenetlenmektedir. Ayrıca araştırmaları klasik anlama tekniği ile değil gene dolaylı olarak zevkli bir biçimde ve anlamasını kolaylaştırıcı bol resimli ve öğreticidir.
Aslında çocuklarımızın birer mini ansiklopedisi bile diyebileceğimiz kıymetli bir bilgi kaynağıdır. İlköğretim ilk kademe 4-5 için uygundur.
Real Easy Reading 1 : 1 Hamur 4 Renk 76 Sayfa
Real Easy Reading 2 : 1 Hamur 4 Renk 76 Sayfa

New Century Reading ( 1- 3 )
Yaşamsal gerçeklerin yaşama ait bazı olguların anlattığı son derece bilgilendirici ve ilgi uyandırıcı settir. Her bir ünitede kişi hergün karşı karşıya olduğu fakat derinine bilmediği gerçekleri sorgulamasını öğrenmektedir. Konu içerisinde öğrenilmesi gereken sözcükler verilmiş olduğundan okumayı kolaylaştırmaktadır. Parçalar bir resim altında ve kısadır.Uzun ve sıkıcı değildir. Alıştırmaları sadece anlayıp anlamadığını ölçmektedir.Son derece
zengin konularla ele alınmış oldukça detaylı bir okuma setidir. İlk öğretim ikinci kademe için uygundur.

New Century Reading 1 : 1 Hamur 4 Renk 60 Sayfa 
New Century Reading 3 : 1 Hamur 4 Renk 80 Sayfa

Bingo 1 SB : 1. Hamur 4 Renk 72 Sayfa
Bingo 1 AB : 1. Hamur Tek Renk 49 Sayfa
Bingo 2 SB : 1. Hamur 4 Renk 72 Sayfa
Bingo 2 SB : 1. Hamur Tek Renk 49 Sayfa
The Tenses And Their Usage : 1 Hamur Tek Renk 325 Sayfa